पहिलोपटक सार्वजनिक गरे अक्षयले आफ्नो बडीगार्ड, उनको खुवी यति सम्म रहेछ जुन अक्षयले नै गरे खुलासा (भिडियो सहित) - Khabar Nepali
  • सोमबार, माघ ०३, २०७८

पहिलोपटक सार्वजनिक गरे अक्षयले आफ्नो बडीगार्ड, उनको खुवी यति सम्म रहेछ जुन अक्षयले नै गरे खुलासा (भिडियो सहित)

अक्षय कुमार एक भारतीय अभिनेता हुन् । अभिनेता, निर्माता, मार्शल कलाकार र टेलिभिजन व्यक्तित्व जसले बलिउड, वाणिज्यिक हिन्दी भाषा फिल्म उद्योग मुख्य रूपमा मुम्बई, भारतमा काम गर्दछ। २९ बर्ष भन्दा बढीको करियरमा कुमार १०० भन्दा बढी फिल्महरूमा देखा परे र उनले धेरै पुरस्कारहरू जितेका छन्, जसमा रुस्तम (२०१६) मा अभिनयका लागि सर्वश्रेष्ठ अभिनेताको लागि राष्ट्रिय फिल्म पुरस्कार र दुई फिल्मफेयर पुरस्कार अजनबी (२००१) र गरम मसला(२००५) को लागी हो।

कुमारको जन्म अमृतसर,पञ्जाब, भारत मा हरि ओम भाटिया र अरुणा भाटियाको एउटा पंजाबी परिवारमा भएको थियो। उनको बुबा एक सेना अधिकारी थिए। कलिलो उमेरदेखि नै कुमारलाई खेलकुदमा रुचि थियो। उनका बुबा पनि कुश्तीको आनन्द उठाउँथे। उनी दिल्लीको चाँदनी चौकमा हुर्केका थिए र पछि उनी बम्बई (वर्तमान मुम्बई) सरेका थिए जब उनका पिताले सेना छोडेर युनिसेफमा एकाउन्टेन्ट बने।चाँडै नै, उनकी बहिनीको जन्म भयो र उनको परिवार मध्य बम्बईको पंजाबी बहुल क्षेत्र कोलीवाडामा बस्थ्यो।

उनले स्कुल शिक्षा डोन बोस्को हाई स्कूल, माटुंगाबाट प्राप्त गरे[१३] सँगै कराटे सिक्दै। उनले उच्च शिक्षाको लागि गुरु नानक खालसा कलेजमा भर्ना गरे, तर उनी पढाइमा खास चासो नभएकोले पढ्न छाडे। उनले आफ्नो बुबालाई अनुरोध गरे कि उनी अझै मार्शल आर्ट सिक्न चाहन्छन्, र उनको बुबाले उनलाई थाइल्याण्ड पठाउन पैसा बचाए। कुमार मार्शल आर्ट सिक्न बैंकक गएका थिए र थाईल्याण्डमा ५ बर्ष थाई बक्सिंग सिक्नको लागि बसे। कुमारको बहिनी अलका भाटिया कुमार किशोर छँदा, उनको बुबाले उनलाई के हुनको लागी सोधे। कुमारले एक अभिनेता बन्ने चाहना व्यक्त गरे।

भिडियो

सम्बन्धित खवर