छोरा आर्यनलाई छुट्याउन शाहरुख र सलमान खानले चाले यस्तो चाल, सबै चकित - Khabar Nepali
  • शनिबार, मङि्सर १८, २०७८

छोरा आर्यनलाई छुट्याउन शाहरुख र सलमान खानले चाले यस्तो चाल, सबै चकित

सुपरस्टार शाहरुख खानका छोरा आर्यन खान ड्रग घटनामा आर्थर रोड जेलमा छन्। मुम्बईका लोकप्रिय वकील सतीश मन्शिन्डे आर्यन खानको मु द्दा हेरिरहेका थिए। अब शाहरुख खानले आर्यनको मु द्दाका लागि एक नयाँ वकील नियुक्त गरेका छन्।

शाहरुखले नयाँ वकिल नियुक्त गरे, के आर्यन जमानत पाउनेछन् ?
शाहरुख खानले अमित देसाईलाई लिएका हुन् । अमित देसाईले २००२ को हि ट एण्ड रन के स मा सलमान खानलाई सफाइ दिलाएका थिए। अमित देसाई अब आर्यन खानलाई जेल बाट बाहिर ल्याउने जिम्मेवारी लिनेछन्। अक्टोबर ११ मा, अमित आर्यन खानको लागी अदालत गए। जमानतको निवेदन दर्ता गरिसकेपछि एनसीबी काउन्सिलले अदालतलाई भन्यो कि एजेन्सीलाई जवाफ दिन एक हप्ताको समय चाहिन्छ।

आर्यनको बचाउ गर्दै अमित देसाईले भने कि आर्यन पछिल्लो १ हप्ता जेलमा छन्। जमानत आवेदन अनुसन्धानमा निर्भर गर्दैन। म बेलको लागी बहस गरेको छैन मैले तारिखको लागि वहस गरेको छु । प्रशासनिक कारणले कसैको स्वतन्त्रतामा कटौती हुनुहुँदैन। एनसीबीको अनुसन्धान जारी राख्न सक्छ। जहाँ सम्म आर्यनको सवाल छ, अधिकतम सजाय १ बर्ष हुन सक्छ। आर्यनको बिरूद्ध कुनै प्रमाण छैन, न त उनी बाट कुनै पदार्थ भेटिएको छ। तेसैले यदि अझै एनसीबी भन्छन् कि उनीहरुलाई १ हप्ता बढी समय चाहिन्छ तब उनीहरुले यो तथ्य देख्नु पर्छ कि यो १ बर्षको सजाय को लागी मात्र हो।

आर्यन खानको जमानत याचिका शुक्रबार मजिस्ट्रेट अदालतले अस्वीकार गरेको थियो। अक्टोबर ११ मा यस मु द्दा को सुनुवाई एनडीपीएस अदालतमा भएको थियो। अमित देसाईले अदालतमा आर्यनको मु द्दा ल डे र उनको जमानत याचिकाको सुनुवाईको लागी अर्को मिति मागे। अब आर्यनको जमानत अदालतमा अक्टोबर १३ मा दिउँसो २।४५ बजे सुनुवाई हुनेछ।

अमित देसाईले सलमानलाई जमानत दिएका थिए
अमित देसाईले २०१५ मा सलमान खानको जमानत निवेदनको मु द्दा ल डे। अमित देसाईले तल्लो अदालतको फैसलालाई चुनौती दिएका थिए जसमा सलमानलाई ५ बर्षको सजाय सुनाइएको थियो। मई २०१५ मा, जब अमित देसाईले सलमान खानको बचाव गरे, अभिनेता ३०,००० रुपैयाँको व्यक्तिगत बन्धनमा जमानत पाए।

सम्बन्धित खवर